...„Добър вечер!
Понеже съм гадняр, ватенка, рашка и комунé (знаете ли как се туря туй ударение, а), ще ви кажа защо ми е през тава и унава липсата на петрол и торове. Начи, влизате в супермаркет по избор и наблюдавате безразборно наличните продукти. Всичко, което ви се набие в окото, зависи от петрол и торове. Това бисквитки, това чипсове, шоколадови десертчета, тортилки, секаква чуждоземска гадост, всички ония вегански простотии, като чия, киноа, бокчой и китайско зеле, авокаденца, маракуя и какви ли не гастрономически изгъзици, които зависят от торове и петрол, ще изчезнат вдън земя и няма да ги има. Без петрол няма пластмасови опаковки, стреч фолио, стиропорени тарелки, найлонови торбички и пликчета тип потник... Супермаркета няма да може да ви продаде нищо, щото няма да има в какво да си турне продуктите. Липсата на торове и петрол директно фалира супермаркетите. Айде тогава да видим кон боб ядé ли и магаре гръсти пасé ли!!! Пълен смех. Нема да има бензин и дизел. Ше фалират зърнарите и другите спонсорирани пичове. Ше фалират сички, които получават някаква субсидия, щото просто няма да могат да произведат нищо. А който произведе, няма да може да го транспортира, поради гореспоменатата липса на горива и ще е принуден да го продава локално, което е добре. БайСеф, МонСантьо и другите химически динозаври и птеродактили ще получат един Тунгуски (ирански) метеорит и няма да могат да си произвеждат отровите, с което се турга край на генномодифицираните цигании, щото те без раундъп ще изчезнат. Цялата Земя ще заприлича на природа, както си беше някога. Пак ще засадят тополите от Луковит до Радомирци. Торове ли? Това е лесно. Лайна, братя. Лайна. Ако не знаете откъде да си набавите лайна, ще ви се наложи да се научите. Аз съм живял във времето, когато торът беше лайна и да ви кажа, споменът ми не е толкова неприятен. Даже, сравнен с днешната кочина, си беше направо хубав и значително по-малко миризлив. Нема дизел. Нема проблем. Има мотика. Нема моторна косачка, има коса. Комбайните на паркинга и обратно към сърпа и чука. А, за малко да забравя. Козметиката ще престане да съществува. Очната линия ония ще си я правят с горени клечки кибрит, а джуките ще требва да си ги хапят до подуване, щото няма да има хиалуронова киселина. ППДБ, които са вече две неща, ще идат да строят атомната централа в Белене, а заводът за електрокари ще започне производство на Масквич Ел. И всички, които имат парѝ, ще ядат парѝ, нали? Народното събрание ще се трансформира в ТКЗС, а на депутатите им се зачислява по един декар българска земя, да си я обработват. Каквото изкарат, това ще ядат. Като не изкарат, ще ядат дедовия.
Пак казвам, аз съм живял живот без супермаркет и смея да твърдя, че животът тогава имаше повече смисъл. Всъщност и сега живея почти такъв живот и се чувствам отлично, ако не се броят досадните постоянни грижи, които държавата се опитва да ми наложи. Та, да му мислят ония със супермаркетите. Ич да ви не е на шапката!
Приятна седмица и сполай ви!!!“
Из: „Така викат ората“