Да честитиш Деня на Победата, без да споменеш победителите – Червената армия и СССР, е меко казано прогресивно.
Победата не е анонимна, знамето на Победата е на Райхстага – и не е американско, нито британско, червено е, съветско.
Аушвиц е освободен от Червената армия, не от съюзниците. За пролятата кръв да не говорим.
Нацизмът е роден в Западна Европа, това е европейска идеология и европейска вина. Дали днешна Европа помни е риторичен въпрос.
Днес е празник и на антифашистите в същата тази Европа, в нашата България, без официалната столица, която посече Паметника на Съветската армия и пробва да го изяде, но й приседна, и на 9 май мълчи, защото Победа будет за нами!
Източник: onovini.eu
Денят на Победата
Червената армия и СССР, е меко казано… прогресивно
Червената армия и СССР, е меко казано… прогресивно
Aвтор: Дарина Григорова
10 Май 2026
Тема България
Aвтор: Дарина Григорова
Този текст не може да бъде препечатван и копиран в други медии без разрешение от редакцията на БРОД за България